İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kadınlara Yönelik İstihdam Garantili İstihdam Atölyesi Meslek Kazandırma Programı

Reklamlar

Ankara Kalkınma Ajansı Kadınlara Yönelik İstihdam Garantili İstihdam Atölyesi Meslek Kazandırma Programı ile Kadın İstihdamını Destekliyor!

Sayın Katılımcı,

Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü tarafından kalkınma ajanslarının 2022-2023 teması ‘Genç İstihdamı’ olarak belirlenmiştir. Bu doğrultuda, Ankara’daki sanayi sektöründeki firmalar ile istihdam odağında yapılan görüşmeler sonucu hazırlanan teorik ve pratik eğitim programları ile bölgedeki iş ihtiyacını karşılamak ve üretken beşerî sermayenin geliştirilmesinin sağlanması amaçlanmaktadır.

Ankara Kalkınma Ajansı ile ASO Sürekli Eğitim Merkezi (ASO-SEM) iş birliğinde yürütülen İstihdam Garantili “İstihdam Atölyesi Meslek Kazandırma Programı” kadın istihdamı odağında devam etmektedir. 2022 yılında organize edilen ilk İstihdam Atölyesi Meslek Kazandırma Programı kapsamında eğitimlere 100 kişi kabul edilmiş, programı başarıyla tamamlayan kursiyerlerden 74 tanesi aldıkları eğitimlere göre ilgili sanayi firmalarında istihdam edilmiştir. 2023 yılında devam eden 2. programda ise eğitimlere 100 kişi kabul edilmiş, programı başarıyla tamamlayan kursiyerlerden 75 tanesi aldıkları eğitimlere göre ilgili sanayi firmalarında istihdam edilmiştir. Başarı ile tamamlanan programların ardından kadın istihdamını artırmaya yönelik sadece kadın başvuru sahiplerinin katılım sağlayacağı İstihdam Atölyesi Meslek Kazandırma Programına başvurular açılmıştır.

Sadece kadınların başvurabileceği 3.İstihdam Atölyesi Meslek Kazandırma Programı kapsamında; CNC Tezgah Operatör ve Programlama, Elektrik / Elektromekanik Bakım, Gazaltı (MIG-MAG) Kaynağı, Dikiş Makinası Operatörlüğü, Tasarım ve Üretim Operatörlüğü (CAD/CAM/CNC) alanlarında düzenlenecek eğitimlerle beşeri sermayenin güçlendirilmesi ve nitelikli mesleki eğitimin desteklenmesi ile istihdam sürecine katkı sunulması amaçlamaktadır.

Programın İçeriği

Eğitimler, Ankara Sanayi Odası Sürekli Eğitim Merkezi atölyelerinde verilecek olup haftada 5 gün toplam 40 gün, günde 6 saat ve toplamda yaklaşık 220 saattir.

Başvurulabilecek eğitimler:

CNC Tezgâh Operatör ve Programlama

Elektrik / Elektromekanik Bakım

Gazaltı (MIG-MAG) Kaynağı

Dikiş Makinası Operatörlüğü

Tasarım ve Üretim Operatörlüğü (CAD/CAM/CNC)

*Eğitim süreleri programlara göre değişiklik gösterebilir.

Eğitim Hedef Kitlesi

18-35 yaş arası genç kadınlar

Eğitim Yeri

Eğitimler Ankara Sanayi Odası Sürekli Eğitim Merkezi atölyelerinde gerçekleştirilecektir.

Başvuru

İstihdam Garantili İstihdam Atölyesi Meslek Kazandırma Programına başvuru yapmak için web sitemizden ulaşılabilecek formun doldurulması gerekmektedir.

Takvim

Son Başvuru Tarihi: 17 Ekim 2023

Eğitimler: 23 Ekim 2023- 29 Aralık 2023 tarihleri arasında gerçekleşecektir.

İletişim

Ankara Kalkınma Ajansı: 0 (312) 310 03 00

ASO-SEM: 0(312) 267 50 70

Saygılarımızla,

Ankara Kalkınma Ajansı

İlk yorum yapan siz olun

Bir Cevap YazınCevabı iptal et