TechAnkara Savunma Sanayi Hızlandırıcı Programı Açıldı

Ankara Kalkınma Ajansı

TechAnkara Savunma Sanayi Hızlandırıcı Programı Açıldı

 

TechAnkara Savunma Sanayi Hızlandırıcı Programı Açıldı

Ajansımızın Ankara’da savunma sanayi alanında faaliyet gösteren veya bu sektöre geçiş yapmak isteyen şirketlerin kurumsal kapasitelerinin artırılması hedefine katkı sağlamak adına tasarladığı “Savunma Sanayi Hızlandırıcı Programı” açıldı.

AS9100, IAQG tarafından geliştirilen Havacılık, Uzay ve Savunma Sistemi standardıdır ve ilgili standart, havacılık ürünleri tasarlayan, geliştiren ve üreten kuruluşlar tarafından belgelenmesi ve uygulanması için gerekli olan “Kalite Yönetim Sistemi”ni belirler. Ankara’da havacılık, uzay ve savunma alanlarında faaliyet gösteren şirketlerin ve girişimcilerin AS9100 Rev D (2016) Kalite Yönetim Sistemi (KYS) gereklilikleri konusunda; kalite yönetim sistemini anlamak, geliştirmek, uygulamak ve tetkik etmek için ihtiyaç duydukları bilgiler AS9100 standardı bilgilendirme ve iç denetçi eğitimleri ile aktarılacaktır.

Program, AS 9100 KYS Standardının neden geliştirildiği, AS 9100 KYS Standardının hangi kuruluşları ilgilendirdiği, AS 9100 KYS Standardının zorunlu tutulduğu kuruluşların hangileri olduğu, AS 9100 KYS Standardına firmaların neden gereksinim duyduğu, AS 9100 KYS Standardının uluslararası kullanımı, AS 9100 KYS temel kavramları, AS 9100 Standardının diğer KYS belgeleri ile ilişkisi, AS 9100 KYS standardının gereklilikleri, AS1900 Standardının temel prensipleri, Uzay ve havacılık kalite prosesleri, AS 9100 Standardına göre iç denetimin nasıl yapılacağı ve AS 9100 KYS belgelendirme süreci hakkında katılımcılara bilgi vermeyi ve rehberlik sunmayı amaçlamaktadır.

Programın İçeriği

Eğitim 4 gün sürecektir. Eğitimler toplamda 40 şirket çalışana yüz yüze gerçekleştirilecektir. Günlük eğitim süresi 8 saattir.

Mentorluk hizmeti ise her bir şirket için seans başı 4 saat olacak şekilde gerçekleşecektir. Toplamda 30 şirkete mentorluk hizmeti verilecektir. Mentorluk seansları yüz yüze gerçekleşecektir.

Program süreci aşağıda özetlenmiştir:

· AS 9100 KYS (Kalite Yönetim Sistemi) Bilgilendirme Eğitimi: 2 Gün

· AS 9100 KYS (Kalite Yönetim Sistemi) İç Denetçi Eğitimi: 2 Gün

· Mentorluk Desteği: AS9100 KYS Sisteminin kurulabilirliğinin analizi, iç denetim için firmanın yapması gereken şartların yerinde ziyaret ile anlatılması ve girişimcinin ürün/hizmetinin kabiliyetinin, yeteneklerinin anlaşılarak gerekli yönlendirmenin yapılması

Uygun Başvuru Sahipleri

Savunma sanayi alanında faaliyet gösteren veya bu sektöre geçiş yapmak isteyen şirketler uygun başvuru sahibidir. Kurumsal yapısını ilgili düzenlemelere uyumlu hale getirmeyi amaçlayan ve bu konuda çaba sarf etmeye açık olan Ankara’da kayıtlı işletmelerin programa başvurması beklenmektedir.

Düzenlenecek eğitim ve mentorluk programı ücretsiz olup kontenjanla (Eğitim için 40 şirket, mentorluk için 30 şirket) sınırlıdır.

Takvim

Son Başvuru Tarihi: 09 Mayıs 2022 (23.59)

Eğitimler: 16-17-18-20 Mayıs 2022

Mentorluk desteği: Haziran 2022

Programın mentorluk desteği ile birlikte 30/06/2022 tarihine kadar tamamlanması hedeflenmektedir.

Başvuru

Programlara başvurular aşağıdaki linkte yer alan form doldurularak gerçekleştirilecektir.

https://forms.gle/QzZ3fPjUrXFqkY4r7

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s