Yıllık İşletme Cetveli Doldurulması Zorunluluğu

Sanayi il müdürlüğünün yaptığı duyuru;

Bilindiği üzere 6948 sayılı Sanayi Sicil Kanunu’nun 5. Maddesi gereğince Sanayi Sicil Belgesi sahibi işletmeler, her yılın ilk dört ayı içerisinde en geç Nisan ayı sonuna kadar Yıllık İşletme Cetveli vermeleri gerekmektedir.

Süresi içerisinde Yıllık İşletme Cetveli ’ni vermeyen firmalar hakkında 6948 sayılı Kanunun 9. Maddesi uyarınca 2022 yılı için 2.356,00 TL idari Para Cezası uygulanması zorunlu bulunmaktadır.

Sanayi Sicil Kayıt ve Yıllık İşletme Cetveli bilgilerinin tutulduğu Sanayi Sicil Bilgi Sistemi, sanayi işletmelerinin faaliyetlerinin güncel olarak izlenebildiği Ülkemizin en önemli veri kaynağıdır. Veri uygulama ve güncelleme uygulamalarının sürdürülebilir olması sebebiyle, verilerin sisteme girilmesinde gerekli hassasiyetin gösterilmesi önem arz etmektedir.

Sanayi Sicil belgesi sahibi (imalatçı ve yazılımcı firmaların) ileride mağdur olmamaları bakımından 2021 dönemi Yıllık İşletme Cetveli bilgilerini https://sanayisiciI.sanayi.gov.tr web adresinden (firma yetkilisi) e-devlet şifreleri ile sisteme en son 30 Nisan 2022 tarihine kadar girmeleri gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s