gelir vergisi beyannamesi

Gelir Vergisi Beyan Dönemi

Gerçek kişiler tarafından 2022 yılında elde edilen; ticari kazanç, zirai kazanç, serbest meslek kazancı, ücret geliri, gayrimenkul sermaye iradı (kira geliri), menkul sermaye iradı ile diğer kazanç ve iratlar (değer artışı kazancı ve arızi kazançlar) için yıllık gelir vergisi beyannamesi 1–31 Mart  tarihleri arasında verilecektir.

Mükellefiyeti olmayan, bir ticari işletmesi bulunmayan şahıslarda bir önceki takvim yılında elde ettiği gelirler için beyanname verecektir.

Bir şirket ortağı olan kişiler de şirket kazancından ayrı, ferdi olarak kendi gelirleri için beyanname vermek durumundadır.

Beyanname vermek için istisna ve hadler mevcuttur. Süresi içerisinde gelirleriniz ve özel durumunuzla ilgili bir çalışma yapılmasını tavsiye ederiz.

Ahmet GÜLŞEN Mali Müşavir

1970 yılında doğdu. Erciyes Ünv. İktisat Fakültesinden mezun oldu. Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ruhsatına sahip olup, 1998-2007 Dönemlerinde YMM firmasında denetçi, 2007-2009 dönemlerinde imalat sektöründe KOBİ ve büyük ölçekli firmalarda Muhasebe Müdürlüğü yaptı. 2010 yılında Ankara’da Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik bürosu açtı. Arge Muhasebesi ve teşvik hibe konularında çalışmaktadır. ahmetgulsen@gmail.com 5426414699

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: