İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İşletmelere Stajyer Desteği 1.276,00 TL.

Reklamlar

Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) arasında imzalanan ‘Mesleğim Hayatım İş ve Staj Programı İş Birliği Protokolü’ kapsamında, şirketlerin stajyer ve istihdam talebi için başvuru süreci başladı.

Mesleğim Hayatım İş ve Staj Programı İş Birliği Protokolü kapsamında başvurular başladı. Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), büyük ölçekli işletmelere ve KOBİ’lere nitelikli insan kaynağı sağlamayı amaçlayan protokol imzaladı.

İşletmedeki çalışan sayısına bakılmaksızın staja giden öğrencilere aylık 1276 lira, Mesleki Eğitim Merkezi 12. sınıfına devam eden öğrencilere aylık 2 bin 126 lira ücret ödenecek. Söz konusu ücretler devlet tarafından karşılanacak. İşverenler için herhangi bir ilave yükümlülük olmayacak.

Şirketlerin mesleki eğitimden stajyer talep etmek için, https://anket.tobb.org.tr/#/anket/meslegim-hayatim adresinde yer alan başvuru formunu doldurmaları gerekiyor. Daha sonra talepte bulunan firmalarla öğrencilerin eşleştirmesi yapılacak.

Programa üye olan işletmeler bünyesindeki eğitici niteliğe sahip, alanında uzman kişilerle okulları eşleştireceğiz. Eşleştirme sonrasında bu kişiler okullarda düzenlenen eğitimlerde alan öğretmenleri ile görev alabilecek, bilgi ve tecrübelerini öğrencilere aktarabilecek. Protokolün bu kısmı tamamen gönüllülük çerçevesinde yürütülecek

İlk yorum yapan siz olun

Bir Cevap YazınCevabı iptal et