İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ticaret Odası yapılandırma

Reklamlar

Ticaret Odası yapılandırma usulleri ile ilgili ATO’nun bildirimi aşağıdaki gibidir. Online ve fiziken başvuru imkanı tanınmıştır.

Resmi Gazete’nin 17 Kasım 2020 tarih ve 31307 no’lu sayısında yayımlanarak yürürlüğe giren 7256 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun uyarınca;

Üyelerimizin 2020 yılı I. Taksit tutarları ile ödenmemiş olan 2019 – 2018 – 2017 – 2016 ve daha önceki yıllara ait Yıllık Aidat ve Munzam Aidat anapara borçlarına yönelik yapılandırma olanağı getirilmiştir.

-Söz konusu yapılandırmadan yararlanmak isteyen üyelerimizin, en geç 31 Ocak 2021 tarihine kadar Odamıza şahsen gelerek ve/veya üyelik sisteminden online olarak yapılandırma müracaatlarını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

-Yapılandırmaya başvuran üyelerimiz borçlarını peşin ve/veya 6 taksit şeklinde ödeyebilecektir.

-Belirtilen döneme isabet eden tutarlara ait tahakkuk etmiş olan gecikme zamları tahsil edilmeyecektir.

-Yapılandırmada taksitli ödeme seçeneğini talep eden üyelerimizin;

İlk Taksitini 28/02/2021 tarihinde ödemek suretiyle aylık dönemler hâlinde ve azami toplam altı eşit taksitte 31/07/2021 tarihine kadar ödemesi gerekmektedir.

-Toplam anapara borç tutarı yukarıda belirtilen taksit sürelerini geçmemek üzere kredi kartı ile de taksitlendirilebilecektir.

-Yapılandırmadan faydalanacak üyelerimiz aşağıda belirtilen yöntemlerden birini kullanarak başvuruda bulunabilecektir:

a) Aidat Yapılandırma Başvuru Dilekçesi doldurularak dilekçe ile Odamıza şahsen,

b) yapilandirma adresine e-posta yoluyla,

c) 01 Aralık 2020 tarihinden itibaren https://ebelge.tobb.org.tr adresinden veya https://www.turkiye.gov.tr üzerinden Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)-Kimlik Doğrulama Hizmetleri-TOBB Oda/Borsa Üye Bilgi Sistemi linki kullanılarak yapılabilecektir.

*Başvurularda, yapılandırma kapsamında taksit talep etmek isteyen üyelerimizin taksit seçeneğini işaretlemesi gerekmektedir.
* Şahsen yapılacak başvurular için doldurulacak Aidat Yapılandırma Başvuru Dilekçesi’ ni indirmek için tıklayınız.

*E-Posta yoluyla yapılan başvurular yine e-posta yoluyla cevaplandırılacaktır.

Bilgilerinize önemle duyurulur.

Ankara Ticaret Odası

İlk yorum yapan siz olun

Bir Cevap YazınCevabı iptal et