e-Arşiv Fatura Portalı

Özel entegratör kullanmayan mükelleflerin mükellef olmayanlara keseceklerdi 30 Bin TL üzeri, mükellef olanlara keseceklerdi 5 Bin TL üzeri faturalar için GİB lığının portalı açılmıştır.

e-Arşiv Fatura Portalı” üzerine bir yorum

  1. Giriş yaptıktan sınra menü üzerinden E-Arşiv Portal seçeneğini seçin. Kullanıcı işlemleri bölümünde işletme bilgilerini düzenleyebilirsiniz. Belge işlemlerinde ise E-Arşiv Fatura Oluştur, 5000/30000 Fatura Oluştur gibi seçenekler görürsünüz. 5000/30000 Fatura Oluştur’a tıkladığınızda karşınıza fatura oluşturma ekranı gelir. Bu ekranda önce Fatura Bilgileri kısmını (düzenlenme tarihi ve saati, fatura tipi vb.) alanları doldurmanız gerekir.

    İkinci olarak Alıcı Bilgileri (VKN/TCKN, Ad Soyad, Adres vb.) kısmını doldurmalısınız. Son olarak Mali Hizmet Bilgileri’ni (vergiler, kdv oranı, miktar, iskonto vb.) girmeniz gerekecek.

    Tüm bilgileri eksiksiz doldurduktan sonra “oluştur” butonuna basarak E-Arşiv faturanızı oluşturabilirsiniz. Oluşan fatura taslak olarak görülecektir. Taslak faturaların öncelikle GİB imza ile imzalanması gerekir. GİB imza seçilerek cep telefonuna gelen şifre girilir ve onaylama yapılır ve “İmzalama işlemi başarı ile tamamlandı” uyarısı geldiği zaman fatura imzalanmış olur.

    Dikkat: GİB portal üzerinden yapılan fatura işlemleri onaylandıktan sonra tekrar düzenlenemez ya da iptal edilemez. Bu nedenle onay vermeden önce dikkatli olunmalıdır.

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s