İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

AVUKATLARA KDV İNDİRİMİ

Reklamlar

Yargı Reformu Strateji Belgesi’ndeki bir hedef daha Cumhurbaşkanı kararıyla hayata geçiriliyor. Avukatlık hizmeti alan kişilerin ödediği Katma Değer Vergisi Cumhurbaşkanı kararıyla yüzde 18’den yüzde 8’e düşürüldü.
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül bu gelişmeyi, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Yargı Reformu Strateji Belgesi’ndeki bir hedef daha Sayın Cumhurbaşkanımızın kararıyla hayata geçiriliyor. Bazı alanlardaki avukatlık hizmetlerinde KDV yüzde 18’den yüzde 8’e indi. Böylece vatandaşlarımızın hukuki yardıma erişim maliyeti azalacak, adalete erişimi kolaylaşacak. Hayırlı olsun” dedi.
Cumhurbaşkanlığı’nın ‘Mal ve Hizmetlere Uygulanacak Katma Değer Vergisi Oranlarının Tespitine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar’ı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre, aile mahkemeleri, tüketici mahkemeleri ve çocuk mahkemeleri görev alanına giren davalar ve işler, vesayet davaları ve işleri, bu davalara bağlı kanun yolları, iş uyuşmazlıklarında dava şartı olarak arabuluculuk ile bunlara bağlı ilamlı icra takipleri kapsamında verilen avukatlık hizmetlerinden yüzde 8 oranında Katma Değer Vergisi alınacak.

İlk yorum yapan siz olun

Bir Cevap YazınCevabı iptal et