Zirveden B Formu Yükleme

Dinamik Mutabakat Programına zirveden yükleme nasıl yapılır.

Zirve yazılımdan yüklemek için öncelikle zirvede normal süreçte B formunu hazırlayınız ve son xml ekranına geldiğinizde aşağıdaki süreci tamamlayınız.

Zirve Müşavirde bu ekranda xml yapmaya hazır hale getirdiğiniz B formu son halinde ise;

ctrl + Shift + L tuşlarına eşzamanda basınız. Zirve ekrandaki bilgileri bir excel dosyasına atacaktır. Sözkonusu dosyayı dinamik mutabakata Zirve seçeneğinden yükleyiniz.

zirve b fromu.jpg

 

Kullanıcı adı ile giriş yaptıktan sonra ekleme bölümünde ilk defa yapıyorsanız öncelikle Müşavirliğini yaptığınız firmmayı “firma ekle” ekranından tanımlayınız, sonra Zirve yükleme seçeneğinden yükleyiniz.

zirve b formu yükleme.jpeg

 

Son aşamada “Muhatap Mail” hanesinde bulunan @ işaretli yere firmanın eposta adreslerini yazınız. Gerekirse değiştirebilirsiniz.

Eposta adresi yazılı firmayı seç ve gönder tuşuna basınız. Artık sonuçları izleyiniz. Eğer mutabık olmadığına dair bir onaylama var ise bu kez eposta adresinize de anlık bir cevap gelecektir.

Yazar: Ahmet GÜLŞEN Mali Müşavir

1970 yılında Çankırı’da doğdu. Çankırı Lisesi ve Erciyes Ünv. İktisat Fakültesinden mezun oldu. Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ruhsatına sahip olup, Kayseri’de 1998-2007 Dönemlerinde YMM firmasında denetçi, 2007-2009 dönemlerinde imalat sektöründe KOBİ ve büyük ölçekli firmalarda Muhasebe Müdürlüğü yaptı. 2010 yılında Ankara’da Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik bürosu açtı. Arge Muhasebesi ve teşvik hibe konularında çalışmaktadır.

Yorum Yazınız