Yeni Yapılandırma Paketi Geliyor


Yeni Ekonomi Paketi Meclise Geliyor! KYK Borçarına Af, SGK Borç Yapılandırma ve Ahilik Fonu

Yeni Ekonomi Paketi Meclise Geliyor! KYK Borçarına Af, SGK Borç Yapılandırma ve Ahilik Fonu

29 Kasım 2019, 12:50EKONOMİ

2020 yılı bütçe görüşmeleri tüm hızı ile sürerken görüşmelerin tamamlanmasının ardından Aralık ayı bitmeden yeni bir ekonomi paketinin meclise geleceği iddia edildi. Detaylar haberimizde!

Dünya Gazetesi yazarlarından Canan Sakarya tarafından yapılan habere göre 2020 yılı bütçe görüşmelerinin tamamlanmasının ardından yeni bir ekonomi paketi hazırlanıyor. 

Meclise yeni geleceği iddia edilen paketin içerisinde vergi ve prim borçlarını yapılandırmasına rağmen ödemediği için iptal edilen kişilere af hakkı verilecek. 

Vergi ve Prim Borcu Yapılandırması Bozulanlara Yeni Müjde Gelebiir! 

Yapılan habere göre meclise gelecek yeni yasa ile beraber vergi ve prim borcu olan kişilere yönelik olarak başlatılan aftan yararlanan ancak ödeme yapmadığı için bu hakkını kaybeden kişilere yönelik olarak yeni bir çalışma yapılacak. 

Yazar: Ahmet GÜLŞEN Mali Müşavir

1970 yılında Çankırı’da doğdu. Çankırı Lisesi ve Erciyes Ünv. İktisat Fakültesinden mezun oldu. Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ruhsatına sahip olup, Kayseri’de 1998-2007 Dönemlerinde YMM firmasında denetçi, 2007-2009 dönemlerinde imalat sektöründe KOBİ ve büyük ölçekli firmalarda Muhasebe Müdürlüğü yaptı. 2010 yılında Ankara’da Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik bürosu açtı. Arge Muhasebesi ve teşvik hibe konularında çalışmaktadır.

Yorum Yazınız