Sinema ve Film Yapım Desteği

Kültür Bakanlığının verdiği film yapım destekleri için yapımcı şirketlerin süreyi kaçırmamalarını tavsiye ediyoruz.

Proje, Yapım ve Yapım Sonrası desteği kapsamında;

bakanliktan-sinemaya-31-milyon-lira-destek,fVTKIF2rlUiINmwWb4UbbQ

“Uzun Metrajlı Kurgu Film Yapım”,

“İlk Filmini Gerçekleştirecek Yönetmen”,

“Yapım Sonrası”,

“Senaryo ve Diyalog Yazım”,

“Araştırma-Geliştirme”,

“Animasyon Film Yapım”,

“Belgesel Film Yapım” ve

“Kısa Film Yapım”

türlerinde 05 Kasım 2018 Pazartesi günü saat 24.00’e kadar “E-Devlet” üzerinden yapılacak başvurular ilgili ilk “Sinema Destekleme Kurulu” gündemine, belirtilen tarihten sonra yapılan başvurular ise bir sonraki kurul gündemine  alınacaktır.

Başvuruların geçerli olabilmesi için “E-Devlet” üzerinden yapılan başvurular tamamlandıktan sonra sistem tarafından oluşturulan “Başvuru Formu”nun imzalı olarak Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğüne gönderilmesi gerekmektedir.

 


Şirket Kuruluşu, Devlet teşvik ve hibelerinden faydalanma, İş planı ve Proje yazma konularında Mali Müşavirlik Şirketimiz müteşebbislerimizin yanındadır.

Yazar: Ahmet GÜLŞEN Mali Müşavir

1970 yılında Çankırı’da doğdu. Çankırı Lisesi ve Erciyes Ünv. İktisat Fakültesinden mezun oldu. Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ruhsatına sahip olup, Kayseri’de 1998-2007 Dönemlerinde YMM firmasında denetçi, 2007-2009 dönemlerinde imalat sektöründe KOBİ ve büyük ölçekli firmalarda Muhasebe Müdürlüğü yaptı. 2010 yılında Ankara’da Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik bürosu açtı. Arge Muhasebesi ve teşvik hibe konularında çalışmaktadır.

Yorum Yazınız