KOBİLERE KREDİ DESTEĞİ (KOBİ DEĞER PAKETİ)

KOBİLERE KREDİ DESTEĞİHazine ve Maliye Bakanlığı KOBİ Değer Paketi ile yıllık cirosu 25 milyon TL’den az olan mikro ve küçük ölçekli işletmelere 6 ay geri ödemesiz 36 ay vadeli kredi verileceğini açıkladı.

kobi değer paketine hangi bankalar katıldı ile ilgili görsel sonucu
İmalat ve ihracat yapan işletmelere 1 milyon TL’ye kadar, diğer işletmelere ise 500 bin TL’ye kadar kredi imkânı sunuldu.HANGİ BANKALAR PROGRAMA KATILIYOR?ŞARTLAR NELER?Program tamamen bankaların inisiyatifi ile yürütülecek, hazineye bir etkisi olmayacak. Yıllık cirosu 25 milyon TL’nin altında olan mikro ve küçük ölçekli işletmeler faydalanabilecek. İmalat ve ihracat işletmelerine 1 milyon TL’ye kadar, diğer işletmelere 500 bin TL’ye kadar kredi desteği verilecek. 6 ay anapara ödemesi olmayacak. Toplam 36 ay vadeli ve aylık faiz oranı % 1,54 olacak.

Yazar: Recep GÜLŞEN Mali Müşavir

1972 yılında Çankırı'da doğdu. Selçuk Üniversitesi İ.İ.B. Fakültesi İşletme bölümünü 1997 yılında bitirdi. 2017 yılı sonuna kadar gıda ve eğitim alanında faaliyet gösteren, sektörünün öncü firmalarında yönetici ve mali müşavir pozisyonlarında çalıştı. Maliyet muhasebesi, üretim süreçleri yönetimi, yönetim muhasebesi konularında çalışmalar yaptı. 2018 yılı başından itibaren Konya'da kendi ofisinde serbest mali müşavirlik hizmeti vererek birikim ve tecrübelerini paylaşıyor.

Yorum Yazınız