"Birlikte Kazanacağız" KOBİ Destek Kredisi Lansman Toplantısı Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe ofisinde yapıldı. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak (sağ 5) ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan (sol 6) projenin paydaşı olan banka ve kurumların yetkilileri Ziraat Katılım Bankası Genel Müdürü Metin Özdemir (sağda), Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan (sağ 2), Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Serkan Ülgen (sağ 3), Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali (sağ 4), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu (sağ 6), Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın (sol 5), Garanti Bankası Genel Müdürü Ali Fuat Erbil (sol 4), Vakıfbank Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan (sol 3), Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş (sol 2) ve Kredi Garanti Fonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür İsmet Gergerli (solda) ile fotoğraf çektirdi. ( İsa Terli - Anadolu Ajansı )

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, KOBİ destek projesinin bu yıl yeniden başlatılacağını duyurarak, geçen seneki programa 2 bankanın katıldığını bu yıl bu sayının 8’e çıktığını bildirdi. Pazartesi günü başlayacak kredi başvurularında faiz oranı yüzde 1.85, azami tutar ise 200 bin TL olacak.

Pazartesi gününden itibaren üye KOBİ’lerimiz oda ve borsalardan alacakları üyelik belgesi ile çalıştıkları banka şubesine başvurabilecekler. KOBİ Destek Kredisi faizimiz aylık yüzde 1.85 olacak. Yani yıllık faiz yüzde 22 olacak. Bir üyemiz azami 200 bin lira kredi kullanabilecek. Ve kredi 6 ay ana para ödemesiz, sonrasında 12 eşit taksitli toplam 18 ay olacak. Kredinin yüzde 85’i Hazine destekli KGF kefaleti kapsamında olacak. Yani KOBİ’lerimizin çok ciddi bir teminat sıkıntısı olmayacak” diye konuştu.toobb.jpg

Yorum Yazınız

%d blogcu bunu beğendi: